Binlerce İlanı Keşfedin!

Tarım, hayvancılık, meyve, sebze, küçükbaş, kümes hayvanı, hububat ve birçok şeyi bulabilirsiniz.


-

İLAN BİLGİLERİ

KONUM

FİYAT

 • Hayvancılık
 • Kümes Hayvanları
 • Yumurtacı Tavuk

Satılık 13 haftalık Hy-Line Brown Yarka

İlan Tarihi: 23 Aralık 2022

İlan Konumu: Merkez - Aksaray/Türkiye

Merkez - Aksaray/Türkiye

100,00₺

 • Hayvancılık
 • Kümes Hayvanları
 • Bıldırcın Civcivi

Bildircin yumurtasi

İlan Tarihi: 21 Eylül 2022

İlan Konumu: Beykoz - İstanbul(Asya)/Türkiye

Beykoz - İstanbul(Asya)/Türkiye

1,00₺

 • Hayvancılık
 • Kümes Hayvanları
 • Yumurtacı Tavuk

60 ADET ATAKS CİNSİ TAVUK (PAZARLIK PAYI VARDIR)

İlan Tarihi: 16 Eylül 2022

İlan Konumu: İnönü - Eskişehir/Türkiye

İnönü - Eskişehir/Türkiye

100,00₺

 • Hayvancılık
 • Kümes Hayvanları
 • Yumurtacı Tavuk

Yumurtlar durumda genç tinted ve lohman

İlan Tarihi: 2 Eylül 2022

İlan Konumu: Kozlu - Zonguldak/Türkiye

Kozlu - Zonguldak/Türkiye

65,00₺

Kümes Hayvanları

İnsanların yumurtaları, etleri ve tüyleri için yetiştirdiği kuşlara kümes hayvanları denir. Bu hayvanlar özel alanlarda yetiştirilirler. Doğaları gereği kümes hayatına daha kolay ayak uydurabilirler. Kümeste yetiştirilen hayvanlar daha iyi gözlemlenir. Gelişimleri, büyümeleri ve çoğalmaları gözlemlenir. Kümes, bu tür hayvanların korunması ve barınması için de ideal bir ortamdır. Kümes hayvanı yetiştiriciliği kadar satışı da önemlidir. Güvenilir ve sağlıklı hayvanlar alınmalıdır. Firmamız kümes hayvanları fiyatları seçeneklerinde her cebe hitap edebilmektedir.

Kümeste yetiştirilen hayvanların çeşitli türleri bulunur. Bu türler irili ufaklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Her türün istekleri farklılık göstermektedir. Bu sebeple özel veteriner kontrollerinden geçerler. Bu hayvanların iyi bakılması tüm kümes dengesi için önemlidir. Eğer birine bile iyi bakılmazsa bu tüm kümesin telef olmasına neden olabilir. Bu ihtimalin önüne geçebilmek için kümesteki hijyen koşulları en iyi şekilde sağlanmalıdır.

Kümes Hayvanları Türleri

Günümüzde insanlar doğal ve organik beslenmek istiyor. Doğal beslenmenin en önemli unsurlarından biri organik yumurtalar oluyor. Organik yumurtalar üretebilmenin ilk aşaması yumurtacı tavuk yetiştiriciliğidir. Yumurta, yüksek proteinli ve sağlıklı bir besindir. Bu sebeple yumurtacı tavuklar yetiştirmek çok önemlidir. Firmamızda yumurtacı tavuk fiyatları oldukça uygundur.

Kümeste yetiştirilen ve insanlara etiyle fayda sağlayan bir diğer hayvan da hindidir. Hindi, insanların beyaz et ihtiyacını karşılamada büyük yer tutar. Hindi eti ile salam, sosis gibi gıdalar yapılır. Ayrıca hindi eti doğrudan da tüketilebilir. Yetiştirilmesi ise kümeslerde olur. 1,5-2 aylık olduktan sonra meralarda gezebilecek kabiliyete sahip olan hindiler, her türlü ot ve böcekle beslenebilir. Hindi almak isteyenler için firmamız uygun fırsatlar sunmaktadır. Hindi fiyatları konusunda en iyi seçenekler firmamızda bulunmaktadır.

Konuya dahil olan bir başka hayvan ise kazdır. Kaz, ülkemizde yetiştiriciliği kolay olan bir hayvandır. Yumurtası, eti ve en çok da tüyleri için beslenir. Kaz ciğeri de meşhur bir besindir. Üstelik kazlar en uzun ömre sahip olan kümes hayvanlarındandır. Kolay otlatılan kazlar güçlü hafızalara sahiptir. Vefalı olma özellikleri ile de uzun yıllar yoldaşlık edebilirler. En iyi kaz fiyatları firmamızda müşterilerimize sunulmaktadır.

Kümes hayvanlarından olan bıldırcın ise bakımı kolay bir kuştur. Yumurtası ve eti ile ünlü olan bıldırcınlar, son zamanlar popüler olmuş hayvanlardır. Bıldırcınlar diğer kümes hayvanlarına nazaran daha geniş alanda yaşamayı tercih ederler. Eğer istedikleri genişlikte bir alan sağlanmazsa strese girip yeterince yumurta bırakmayabilirler. Bıldırcın yetiştiriciliği için bıldırcın civcivi alınır. Civciv olarak alınan bıldırcınlar için sakin bir yaşam alanı sunulmalıdır. Bıldırcınlar sessiz ve huzurlu ortamlarda olmaktan hoşlanırlar. Yumurtlayabilmeleri için bu sakinliğe ihtiyaçları vardır. Bıldırcın satın alırken aşınan yerin güvenilirliğinden emin olmak gerekir. Firmamız müşterilerine en uygun bıldırcın fiyatları sunmaktadır.

Son kümes hayvanı türü ise ördektir. Ördek, bakımı kolay ve az maliyetli bir kuş türüdür. Ördekler eti ve yumurtası için yetiştirilir. Sulak ve kuru yerlerde yaşayabilirler. Sulak yerleri de seven bir kuş olduğundan dolayı bir havuza ihtiyaç duyar. Ördekler dayanıklı kuşlardır bu nedenle kolay kolay hastalık yaşamazlar. Fakat yine de uygun şekilde bakılmalıdır. Sağlıklı ve güvenilir yerlerden ördek almak önemli bir faktördür. Firmamız gerek ördek fiyatları gerekse güvenilirliği ile müşterilerini her zaman memnun etmeyi başarmaktadır.

Kümes Hayvanları Neden Önemlidir?

Kümes hayvanları hızlı büyümeleri ve yumurtlamaları ile yetiştirilmesi kolay ve zahmetsiz kuşlardır. Yem dışında böcek ve otlarla beslendikleri için maddi olarak da olumsuzluk meydana getirmezler. Etleri ve yumurtaları besin değerleri açısından çok yüksektir. Bu sebeplerle ülkemizde ihtiyacı hiç bitmeyecek türlerdir. Firma olarak müşterilerimize kümes hayvanları konusunda sınırsız güven ve memnuniyeti vaat ediyoruz.